Paweł Kowalewski

Nowa Figuracja – Nowa Ekspresja – aukcja dzieł sztuki

12 września 2019, godz. 19
Dom Aukcyjny DESA Unicum
Warszawa, ul. Piękna 1A.

Do wylicytowania obrazy Pawła Kowalewskiego:

“Gdzie powiesić Matkę Boską”, 1989, olej/płótno, 120 x 160 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu:
‘TYTUŁ: “GDZIE POWIESIĆ MATKĘ | BOSKĄ?” |

estymacja: 50 000 – 70 000PLN
11 600 – 16 000EUR

Katalog aukcyjny do pobrania TUTAJ

WYSTAWIANY:
– „Gruppa 1982-1992. Ryszard Grzyb, Paweł Kowalewski, Jarosław
Modzelewski, Włodzimierz Pawlak, Marek Sobczyk”, Galeria Zachęta,
Warszawa, grudzień 1992-luty 1993
LITERATURA:
– Gruppa 1982-1992. Ryszard Grzyb, Paweł Kowalewski, Jarosław Modzelewski,
Włodzimierz Pawlak, Marek Sobczyk, red. Maryla Sitkowska, katalog wystawy,
Galeria Zachęta, Warszawa 1992, s. 112, poz. 65; s. 135 (il.)

Garnek
pastel/papier, 23 x 32,5 cm (w świetle passe-partout)

Kompozycja
tempera/papier, 28 x 40 cm (w świetle passe-partout)

estymacja:
2 400 – 3 500 zł